SERVISDELAR, 3 st, porslin. Meissen och Meissenliknande märken.

260952. SERVISDELAR, 3 st, porslin. Meissen och Meissenliknande märken.

Tekanna, gräddsnipa och kopp med fat (Marcolinoperioen 1774-1814). Målad polykrom blomsterdekor. Tesil i porslin medföljer.

Dekorslitage, kopp med kantnagg, kannans hänkel med lagning samt lockknopp med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 233