260866. SOFFGRUPP i rokoko-stil, 3 delar, 1940-talet.
Sittgrupp med soffa och 2 fåtöljer. Svängd stomme
Stoppad klädsel, rygg och armlän.
Klädsel i sidendamast
Soffa, längd 162 cm
Fåtölj, rygghöjd 68 cm.
Repor, någon fläck
Dekorband släppt på bägge fåtöljerna och soffan.