SKRIN, silver, barock/barockstil 17/1800-tal. Oidentifierade stämplar. Vikt ca 230 gram.

260759. SKRIN, silver, barock/barockstil 17/1800-tal. Oidentifierade stämplar. Vikt ca 230 gram.

Ciselerad och punsad dekor av blommor samt profil, delvis förgylld. 9 x 12, höjd 8 cm.

Kompletterat och omarbetat, skadat senare lås löst, lagningar, borrade hål, bristningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 684