260759. SKRIN, silver, barock/barockstil 17/1800-tal. Oidentifierade stämplar. Vikt ca 230 gram.
Ciselerad och punsad dekor av blommor samt profil, delvis förgylld. 9 x 12, höjd 8 cm.
Kompletterat och omarbetat, skadat senare lås löst, lagningar, borrade hål, bristningar.