BÄGARE, 2 st samt TUMLARE, silver. Borås 1810, 1831 och 1842. Vikt ca 85 gram.

260721. BÄGARE, 2 st samt TUMLARE, silver. Borås 1810, 1831 och 1842. Vikt ca 85 gram.

Bägare med graverad dekor av blomslingor. Höjd 3,5-10 cm.

Tumlare med skador. 1 bägare med kantlagningar samt båda bägare med smärre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 955