BORDSUR, 1800-talets slut.

26064. BORDSUR, 1800-talets slut.

Förgyllt och patinerat gjutgods. Dekor med gosse och lamm. Urets höjd 41 cm, total höjd med sockel och glaskupa 54 cm. Längd 37 cm.

Rester av lim på kupans nederdel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 818