260605. MATRUMSMÖBEL, vitmålat trä, bord, 4 stolar, sidebord, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Stol, rygghöjd 85 cm.
Bord, höjd 74 cm, diameter 90 cm.
Sidebord, höjd 76 cm, längd 149 cm, djup 43 cm.
Hårt bruksslitage.
Märken, repor och slag.