260583. GLASSERVIS, 38 delar, "Lagerberg" Elis Bergh, 1900-talets tidigare hälft.
11 vinglas, 14 cocktailglas, 12 selterglas (2 sorter), 19 champagnekupor, 2 grogglas, 8 whiskyglas, 7 sherryglas, 14 snapsglas, karaff. Cocktailglasen, karaffen samt 3 extra snapsglas som medföljer är av modellen Karlberg.
Ca hälften av glasen har mindre kant eller fotnagg.