SKULPTUR, stengods, två lejon, Indien, Gana Koshan, 11/1200-tal.

259710. SKULPTUR, stengods, två lejon, Indien, Gana Koshan, 11/1200-tal.

Indisk tempelfris i sandsten på sockel.
Totalhöjd 18 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 18 cm.

Åldersslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 282