BORDSUR, rokokostil, 1800-tal.

259534. BORDSUR, rokokostil, 1800-tal.

Brännförgylld med alabaster, dekorerad med amoriner. Urverket stämplat: Medaille D'argent 1889, S.Marti et C ie.
Bredd: 28, Höjd: 56 cm.

Åldersslitage. Översta amorinen avtagbar, dess pil böjd. Nyckel samt pendel medföljer. Ej genomgången.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd: 28, Höjd: 56 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 320