ALVAR AALTO. Thevagn, modellnr 901. Artek.

25931. ALVAR AALTO. Thevagn, modellnr 901. Artek.

Skiktlimmad björk med skivor i vit laminat. Längd 90, bredd 50, höjd 56 cm.

Smärre slitage och repor, ett hjul saknar gummiband.

Alvar Aalto (1898–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besök: 2 568