BÄGARE, silver med invändig förgyllning. Samuel Lyberg Borås 1809. Vikt ca 360 gram.

259255. BÄGARE, silver med invändig förgyllning. Samuel Lyberg Borås 1809. Vikt ca 360 gram.

Graverad dekor av kransar, bandrosetter och blommor. Höjd 21 cm.

Repor, smärre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Repor, smärre bucklor.

Antal besök: 1 914