25922. PARTI KERAMIK, 6 delar, Rörstrand och Gustafsberg, 1800-1900-tal.
Terrin och uppläggningsfat, "Willow" Gustafsberg.
Jardinier, Rörstrand.
Uppläggningsfat, "Malmö", Rörstrand.
Uppläggningsskål, Rörstrand.
Längd ca 18-49 cm.
Nagg på jardinieren. Krakelyr.