SKOMAKARLAMPA, 1900-talest första hälft.

259150. SKOMAKARLAMPA, 1900-talest första hälft.

Grön-lackerad skärm i emalj, fästen i porslin.
Diameter 25 cm.

Krackeleringar, färgbortfall, bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 25 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 564