FIGURIN, parian, "Solrosen", Axel Ebbe, Gustavsberg, daterad 1919.

258857. FIGURIN, parian, "Solrosen", Axel Ebbe, Gustavsberg, daterad 1919.

Höjd exkl sockel ca 42 cm.
Sockel, omärkt, dekor av solros, höjd ca 11,5 cm.

Märken. Ett finger av på figurin. Mindre nagg på sockel. Limrester på sockel samt under figurin.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd exkl sockel ca 42 cm.

Antal besök: 3 302