Svamp i gul glasmassa med brun och orange dekor. Höjd 8,5 cm. Etikettmärkt Hand made Boda Sweden. Svamp med dekor i vitt och rosa. Höjd 13 cm. Omärkt.
Bruksskick. Osignerade.