PARTI nysilver och tenn, 3 delar, bl a ljusstakar, Just Andersen, Danmark.
258579. PARTI nysilver och tenn, 3 delar, bl a ljusstakar, Just Andersen, Danmark.
Vas, höjd 16 cm, stämplad EMI, Svenskt Tenn, L8 (1937)
Ett par ljusstakar, höjd 10 cm, stämplade A Just, Denmark
8 punchkoppar, höjd 4 cm, stämplader NS.
Bruksskick
Repor, bortfall silver
Vas med ojämnheter i mynning
Ljusstakar med plaketter.
Bruksskick
Repor, bortfall silver
Vas med ojämnheter i mynning
Ljusstakar med plaketter.