258443. MADONNAKRONA, silver och glas, Ryssland, 1800-tal.
Höjd 12 cm. Förgyllda partier. Driven tredelad glob med ciselerad och punsad dekor. Stenar i grön och vit glasmassa.
Slitage, ställvis grovt. Korrosion i samband med porer i metallen. Fyra saknade stenar.