SALONGSGRUPP, 13 delar, Empirstil, 1900-tal.

258264. SALONGSGRUPP, 13 delar, Empirstil, 1900-tal.

Mahogny. Vit, gulrandig samt brun textil. Dekorelement med sfinxhuvuden.
Bord, diameter 83, höjd 76 cm
Bord, längd 44, bredd 44, höjd 74 cm
Satsbord, 3 delar, längd 55, bredd 39, höjd 48 - 53 cm
Karmstolar 3 stycken
Stolar 3 stycken
Fotpallar 3 stycken
Soffor 2 stycken.

Bruksslitage, ställvis grovt slitage. Repor samt stötmärken, fläckar på textil.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord, diameter 83, höjd 76 cm
Karmstolar 3 stycken
Stolar 3 stycken
Fotpallar 3 stycken
Soffor 2 stycken.

Antal besök: 751