UPPLÄGGNINGSFAT, ovalt, blåvitt, Kina, 1700-tal.

25820. UPPLÄGGNINGSFAT, ovalt, blåvitt, Kina, 1700-tal.

Dekor av blommor i underglasyrblått. Längd 34 cm.

Smärre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre kantnagg.

Antal besök: 938