258035. MÄSSINGSFÖREMÅL, 5 st, skeppsklockor, gasolbrännare, oljekanna.
Skeppsklocka, barometer, Barigo, mässing diam 18 cm.
Skeppsklocka, termometer, barometer, Inproco, gulmetall, Inproco, batteridrift, diam 14 cm.
Gasolbrännare, Primus, mässing/metall, höjd 22 cm.
Värmare, Radius, mässing/metall/trä, höjd 12.
Oljekanna, mässing, längd 31,5 cm.
Slitage, instrument utan funktionsgaranti. Oljekanna med lagningar.