MUGGAR "Sippa" Marianne Westman, Rörstrand, Asietter 4 st, Irene, Rörstrand.

257918. MUGGAR "Sippa" Marianne Westman, Rörstrand, Asietter 4 st, Irene, Rörstrand.

Muggar, flintgods, höjd 10,5, diam 8,5 cm.
Assietter, diam 18,5 cm.

Slitage, muggar med förekomst av invändig krackelering.
Assietter, 2:a sort, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Assietter, diam 18,5 cm.

Assietter, 2:a sort, nagg.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 8 625