Vas, stengods, "Chamotte" Gunnar Nylund , Rörstrand.

257907. Vas, stengods, "Chamotte" Gunnar Nylund , Rörstrand.

Vit glasyr. Stämplad Rörstrand, Nylund. Höjd 21,5 cm.

Slitage, andra sortering, fläck från tillverkningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 472