LOCKURNA i porslin, Rörstrand, 1930-tal.

257601. LOCKURNA i porslin, Rörstrand, 1930-tal.

Lockurna med dekor av blåregn i brun och gult.
Höjd 19 cm.
Märkt Rörstrand.

Bruksskick.
Små glasyr bortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 19 cm.
Märkt Rörstrand.

Bruksskick.
Små glasyr bortfall.

Antal besök: 723