257570. SALONGSGRUPP, 4 delar, rokokostil, AB Larsson & Nilsson, Malmö, 1900-tal.
Gammalrosa brokadtyg. Stoppade lösa dynor och ryggar. Ram i trä. Soffa längd ca 105 cm. 2 fåtöljer. Bord längd 111, bredd 60, höjd 58 cm.
Mindre stötmärken och repor. Bruksslitage.