257239. BRANDTUTA, Siebe Gorman and Co Ltd samt TANK i mässing, tidigt 1900-tal.
BRANDTUTA, Bälg i läder med mässinhgstratt. Höjd ca 52,5 cm
TANK, längd ca 65,5 cm.
Slitage, märken, repor, ärg, bucklor, lagningar, fläcker. Ej fullständigt genomgången. Träsockel med sprickor.