25712. PARTI KERAMIK, Gefle, Gustavsberg och Höganäs, 1900-tal.
Krydduppsats, 12 delar, Gefle.
Djupa tallrikar, 10 st, "Bukett", Gustavsberg.
Krukor, 4 st samt 1 par ljusstakar, Höganäs.
Uppläggningsskål, "Holland", Gustavsberg.
Krackelyr och slitage.