SKÅL, slipad kristall, "Isberg" Tapio Wirkkala(1915-1985), Iittala, Finalnd, signerad, 1960-tal.

25698. SKÅL, slipad kristall, "Isberg" Tapio Wirkkala(1915-1985), Iittala, Finalnd, signerad, 1960-tal.

Ritad 1950, signerad TAPIO WIRKKALA -3827 04 1261 8509, höjd ca 21,5 cm, längd ca 34,5 cm.

Obetygligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Obetygligt slitage.

Antal besök: 4 194