PLANSCH, tomtemotiv, GRÖTSKÅL, porslin, trol. Göteborg, 1900-tal.

256986. PLANSCH, tomtemotiv, GRÖTSKÅL, porslin, trol. Göteborg, 1900-tal.

Planschen med gåvotext julen 1913, höjd ca 96 cm, grötskålens längd ca 23 cm.

Slitage, grötskål med nagg, krakelyrer, plansch med skador och löst stativ.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 184