KANNA OCH GRÖTTERRIN, flintgods, Göteborg, 1900-talets första hälft.

256828. KANNA OCH GRÖTTERRIN, flintgods, Göteborg, 1900-talets första hälft.

Tomtedekor. Höjd ca. 13-17 cm.

Nagg på kanna. Bruksslitage. Smärre krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 811