SILVER, 3 delar, sigillstämpel, miniatyrdosa i etui samt skaft och hylsa för rakborste, 1800/1900-tal.
256289. SILVER, 3 delar, sigillstämpel, miniatyrdosa i etui samt skaft och hylsa för rakborste, 1800/1900-tal.
Sigilstämpel med monogram, svensk importstämpel, höjd 7 cm
Lockdosa i miniatyr med etui, svenska stämplar, COS, 1921, dosans diameter ca 1,5 cm.
Skaft och hylsa till rakborste, Carl Petter Lampa, Stockholm, 1836, total längd 11 cm.