SILVER, 3 delar, sigillstämpel, miniatyrdosa i etui samt skaft och hylsa för rakborste, 1800/1900-tal.

256289. SILVER, 3 delar, sigillstämpel, miniatyrdosa i etui samt skaft och hylsa för rakborste, 1800/1900-tal.

Sigilstämpel med monogram, svensk importstämpel, höjd 7 cm
Lockdosa i miniatyr med etui, svenska stämplar, COS, 1921, dosans diameter ca 1,5 cm.
Skaft och hylsa till rakborste, Carl Petter Lampa, Stockholm, 1836, total längd 11 cm.

Vikt 49 gram.

Slitage, bucklor. Rakborsten saknar borste.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 49 gram.

Antal besök: 1 357