KINDJAL, Ryssland/Kaukasien, silver och niello, 1800/1900-tal.

255883. KINDJAL, Ryssland/Kaukasien, silver och niello, 1800/1900-tal.

Längd ca. 37,5 cm.

Slitage. Balja med skador. Mindre hack på blad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca. 37,5 cm.

Antal besök: 1 297