Konformad bägare med driven och punsad dekor, förgylld insida, Carl Petter Tellander, Jönköping (1744-1778) höjd 8 cm. Konformad bägare med driven och punsad dekor, stämplad Uppsala 1832, höjd 10 cm.
Bucklor och slitage. Gravyrer.