BOJAN med lock, keramik, Kina, 1900-tal.

255286. BOJAN med lock, keramik, Kina, 1900-tal.

Buktande form, figuralt bemålad i främst grönt och orange. Höjd med lock:25,5 cm.

Ålders- och bruksslitage. Krackeleringar i botten, lock och överkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 808