SILVERSKÅL med glasinsats, kontrollstämpel Christian F Heise, Danmark, 1919.

255218. SILVERSKÅL med glasinsats, kontrollstämpel Christian F Heise, Danmark, 1919.

Höjd 5,5 cm.
Diameter 11,5 cm.
Stämplad Tretorn 19, CHF, DA. Hembürger.
Silver vikt 125 gram.
Total vikt 352 gram.

Gravyr flagga K.A.S
repor.
Glasinsatts med små mynningsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 5,5 cm.
Diameter 11,5 cm.
Silver vikt 125 gram.
Total vikt 352 gram.

Gravyr flagga K.A.S
repor.

Antal besök: 2 879