BLUNDDOCKA, biskvihuvud Armand Marseille 370, Tyskland, tidigt 1900-tal.

255065. BLUNDDOCKA, biskvihuvud Armand Marseille 370, Tyskland, tidigt 1900-tal.

Porslinshuvud märkt Armand Marsielle Germany 370 A 6/0 M.
Stoppad textilkropp, armar av celluloid..
Total längd ca 39 cm.

Slitage, fläckar. Ögonlock med retuscher. Blekt klädsel med skador, delvis nålad klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total längd ca 39 cm.

Antal besök: 646