255065. BLUNDDOCKA, biskvihuvud Armand Marseille 370, Tyskland, tidigt 1900-tal.
Porslinshuvud märkt Armand Marsielle Germany 370 A 6/0 M.
Stoppad textilkropp, armar av celluloid..
Total längd ca 39 cm.
Slitage, fläckar. Ögonlock med retuscher. Blekt klädsel med skador, delvis nålad klädsel.