HALSBAND, RING samt ÖRHÄNGEN 1 par, silver, Engelbert Stockholm 1900-tal.
254852. HALSBAND, RING samt ÖRHÄNGEN 1 par, silver, Engelbert Stockholm 1900-tal.
Ring, otydliga stämplar, Stigbert, storlek ca 17.
Örhängen 1 par med dekor av rosett, HE Stockholm 1944, total höjd ca 2 cm, pigglängd ca 9 mm.
Hänge med kedja (medföljer extra kedjedelar), hänge stämplad HE Stigberg Stockholm 1943, höjd ca 4 cm, kedja längd ca 58 cm. Extra kedjedel längd ca 13 cm.
Bruksslitage. Stenar med slitage mindra nagg. Hängets sten med avslag på ett hörn.