PORSLINSFÖREMÅL, 5 delar, bland annat Rosenthal.

254723. PORSLINSFÖREMÅL, 5 delar, bland annat Rosenthal.

Urna med lock, Rosenthal, höjd 26 cm.
Bonbonjär, Bavaria, höjd 15 cm.
Ask med lock, Rosenthal, höjd 11 cm.
Gallerfat, Tyskland, diameter 31,5 cm.
Litet fat, Rosenthal, diameter 12,5 cm.

Litet nagg på urnans insida under locket.
I övrigt mycket lätt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 751