FÅTÖLJ "Samsas", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

254589. FÅTÖLJ "Samsas", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

Fast stoppad rygg och och sits.
Ben av betsad bok.
Märkt med plakett AB O.H. Sjögren, Tranås, Sweden samt
Möbel komponerad av Carl Malmsten.
Höjd 82 cm.
Sitt höjd 40 cm.
Ljusgul klädsel.

Klädsel med kraftigt slitage.
Omfattande bruksslitage.
Hål.
Solblekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ben av betsad bok.
Höjd 82 cm.
Sitt höjd 40 cm.
Ljusgul klädsel.

Klädsel med kraftigt slitage.
Omfattande bruksslitage.
Hål.
Solblekt.

Antal besök: 948