HANS RIPA. Parti tavlor, 2 st, olja på duk, bl a signerad Ripa.

254369. HANS RIPA. Parti tavlor, 2 st, olja på duk, bl a signerad Ripa.

1 med sydländskt motiv, 24x33 cm, signerad Ripa
1 med hus, 44x60 cm, otydligt signerad

Hans Arvid Ripa 1912-2001.

Husmotiv med mindre reva i duken.

Hans Ripa (1912–2001)

Gör en kostnadsfri värdering!

Hans Arvid Ripa 1912-2001.

Hans Ripa (1912–2001)

Antal besök: 2 143