254108. STIG LINDBERG. Servis 11 delar, porslin, "Blå Husar", flytande blått, Gustavsberg.
8 skålar Höjd 8 cm, Diameter 17 cm. 2 Tekoppar 1 sockerskål samt 1 uppläggningsfat Höjd 3,5 cm 20,5x31,5 cm.
Bruksslitage samt sockerskål med bottennagg.
Stig Lindberg (1916–1982)