254073. PARTI LEKSAKER, Meccano, Ångmaskiner, 1900-talets mitt.
2 st ångmaskiner. Märkta Mamod Made in England. Höjd 13 cm.
Meccano Fjädermotor i oroiginal förpackning.
Stort antal skruvar, delar, fjädrar mm.
Bruksslitage.
Ångmaskinerna ej funktionstestade.