ASKFAT 2 st. Vitmetall/mässing, Bl.a "Ultima 15" Beck & Ljung. 1900-talets andra hälft.

254017. ASKFAT 2 st. Vitmetall/mässing, Bl.a "Ultima 15" Beck & Ljung. 1900-talets andra hälft.

Askfat i vitmetall. 15x15 cm Höjd 5,5 cm.
Märkt Made in Denmark for Diverse Ting i Malmö Sweden "Ultima15" Design Ljungberg&Bäckström M 1892.
Askfat i mässing. 9x9 cm. Höjd 6 cm. Omärkt.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 3 717