FIGURIN i porslin, nakenstudie, Wallendorf, K Steiner, Tyskland, 1900-talets första hälft.

254012. FIGURIN i porslin, nakenstudie, Wallendorf, K Steiner, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Stående kvinna.
Höjd 23 cm.
Signerad K Steiner.
Märkt Wallendorf 1764 Germany 1539 HB.

Färgbortfall på håret.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stående kvinna.
Höjd 23 cm.
Signerad K Steiner.

Färgbortfall på håret.
Bruksskick.

Antal besök: 2 166