PORSLINSMÅLNING, möjligen Adolf Neumann, Rörstrand, 1800-talets andra hälft.

253954. PORSLINSMÅLNING, möjligen Adolf Neumann, Rörstrand, 1800-talets andra hälft.

Tavla med porslinsmålning
Enligt etikett (inventarielapp) Rörstrand, målad av A.Neumann
Tavlans storlek avser även ram 42 x 35 cm.

Krackeleringar samt spricka i ram, ej examinerad ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tavla med porslinsmålning

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 874