253954. PORSLINSMÅLNING, möjligen Adolf Neumann, Rörstrand, 1800-talets andra hälft.
Tavla med porslinsmålning
Enligt etikett (inventarielapp) Rörstrand, målad av A.Neumann
Tavlans storlek avser även ram 42 x 35 cm.
Krackeleringar samt spricka i ram, ej examinerad ur ram.