PARTI KERAMIK, 4 delar, krus samt fat, bl a Raus, Helsingborg.

253724. PARTI KERAMIK, 4 delar, krus samt fat, bl a Raus, Helsingborg.

Krus i form av "Apotekvas", höjd, 44 cm, otydligt stämplad
Kruka, höjd 29 cm, stämplad Raus
Tallrik med glasyr i gult/grönt och texten Skåne 1914,
stämplat F.E. Stenbäck, Trelleborg
Krus, höjd 14 cm, otydligt stämplad.

Bruksskick
Glasyrsprickor, repor
Fat md avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick
Glasyrsprickor, repor
Fat md avslag.

Antal besök: 884