FIGURIN OCH SKÅL, porslin, Hutschenreuther, 1900-tal.

253528. FIGURIN OCH SKÅL, porslin, Hutschenreuther, 1900-tal.

Figurin, höjd 33 cm.
Skål, diameter 20 cm.

Figurin, övre del av pilbåge saknas, nagg på pekfinger samt 2 nagg på sockel.
Skål, utan anmärkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Figurin, höjd 33 cm.
Skål, diameter 20 cm.

Skål, utan anmärkning.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 786