BOK, "Biblia, Thet är: All then Helga Skrift På Swensko....", Norrköping Johan Edman 1766.
253171. BOK, "Biblia, Thet är: All then Helga Skrift På Swensko....", Norrköping Johan Edman 1766.
Biblia, Thet är: All then Helga Skrift På Swensko. Med Stora Kyrko-Bibelen, til Summarier, Concordantier, Anmärkningar, Register, Biblisk Tideräkning m. m. jämför och öfwerensstämmande.
Norrköping, Tyckt och Uplagd af Johan Edman, Kongl. Acad, Boktryckare i Upsala, År 1766.
Slitage, fläckar, skador, främre pärm lös. Ej genomgången.