253037. SLAGBORD i trä, barockstil, 1900-talets andra hälft.
Utfällbart slagbord i bonat trä med två lådor i sargen. Kopplad benställning.
Höjd 75 cm.
Bredd 90 cm.
Längd 44 cm.
Total längd 168 cm. (64+40+64).
Märken, ringar, repor.
Omfattande bruksslitage.