SABEL, Sverige cirka 1780 för officer.

252313. SABEL, Sverige cirka 1780 för officer.

Kavel av hajskinn. Klinga med fem blodränder.

Omfattande skador och slitage, klingan lagad, Parerplåtens emblem saknas. Defekt balja medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 223