GJUTJÄRNSURNOR, ett par, Hellefors, 1791.

252078. GJUTJÄRNSURNOR, ett par, Hellefors, 1791.

Gjutna i senbarockformar, sk. Bröllopsurnor, Hellefors, daterade 1791, svartmålade, volutformade hänklar.
Höjd 44 cm.

Skador samt äldre lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 44 cm.

Skador samt äldre lagningar.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 178